Manuál měření emisíProfesionální úprava vozidel na Ethanol E85 !!!
Umělecká a reklamní agentura společnosti MOTOR expert s.r.o.

Titulní stránka

   
 
   
  Pro lepší život
za volantem...

 
  
 

Nová technologie na opravy všech typů klimatizačních jednotek osobních a užitkových vozidel – u nás nejen údržba klimatizace,  ale i trvalé řešení…

 
  
  Emise a STK, autodiagnostika, servis klimatizace, pneuservis, úprava motorů na E85 a kompletní ceník ostatních služeb ZDE  
   
  Autodiagnostika od A do Z - zajímavosti z naší servisní praxe - už brzy...  
      
   
  
   
  PLÁNUJETE VÝMĚNU OLEJE  
  u vozidla s dieselovým motorem?

Autoservis MOTOR expert Vám doporučuje
NOVINKU. Společně s výměnou oleje provést SERVIS FILTRU PEVNÝCH ČÁSTIC DPF...
 
  CELÝ ČLÁNEK ZDE  
 
   
   
  DPF SERVIS FILTRU PEVNÝCH ČÁSTIC  
   
Náš servis jako první v Přerově nabízí čištění DPF filtru. Bližší informace v článku.  
 
  CELÝ ČLÁNEK ZDE  
 
   
   
  SERVIS - PRO LEPŠÍ ŽIVOT (NEJEN) ZA VOLANTEM    
 

Chystáte se na dovolenou? Jestli pojedete autem, zastavte se nejdřív u nás!

MOTOR expert  - specialista na diagnostiku motorů, specialista na autoklimatizace. Klimu vyčistíme, naplníme, v případě potřeby také opravíme.
Dárek navíc: kontrolní prohlídka vozu zdarma! Akce platí do 31.8.2014

 
  CELÝ ČLÁNEK ZDE  
 
   
   
  SERVIS - DEKARBONIZACE    
  zážehových (benzinových) motorů bez demontáže

s využitím chemie společnosti BG. Proces dekarbonizace odstraní karbonové úsady z motoru a vrátí původní výkon automobilům...
  
 
  CELÝ ČLÁNEK ZDE  
 
   
   
  CHCETE JEZDIT LEVNĚJI ?  
  Profesionální úprava vozidel na ethanol E85 !
Novinka v nabídce servisních služeb MOTOR expert

          V podstatě nejde o nijak převratný objev a v různých diskusích na internetu bylo o využití E85 na úsporu nákladů napsáno tisíce různých slov. My bychom rádi dotáhli toto řešení do zdárného konce vč. atestů ve státní zkušebně. První výsledky jsou mimořádně zajímavé. Mimo přímé úspory nákladů na levnější palivo  to vypadá tak, že vozidlo bude mít po našem zásahu i lepší jízdní vlastnosti, vyšší výkon motoru a to vše bez problému výrazného zvýšení spotřeby paliva, špatných studených startů nebo nevyhovujících emisí výfukových plynů. Aby to všechno fungovalo tak jak má, je nutná kvalitní vstupní i výstupní diagnostika motoru, bez níž se neobjedeme. Těší nás, že opět můžeme efektivně využít 20 let našich zkušeností ze specializace právě na tento specifický obor autoopravárenství.
  
 
  CELÝ ČLÁNEK ZDE  
 
   
   
  MOTOR-SERVIS – nejstarší divize společnosti MOTOR expert s.r.o. -  provozujeme od roku 1992 a za tu dobu už nejsme vnímáni jenom jako první emisní stanice v Přerově, ale také jako specializovaný servis, jehož pracovníci patří mezi nejuznávanější odborníky v oboru autodiagnostika v České republice. K tomu neodmyslitelně patří i špičkové technologické vybavení, které je předpokladem pro dosažení vysoké úspěšnosti při hledání závad v elektronických systémech řízení motorů moderních automobilů. V oblasti měření emisí v současnosti patříme mezi jednu z mála stanic v regionu, která má oprávnění  měřit emise u většiny dostupných značek osobních a nákladních vozidel (benzín, diesel, LPG), autobusů a traktorů. U traktorů provádíme technické prohlídky. Pro naše klienty jsme rozšířili servisní nabídku o pneuservis, servis klimatizace a další služby.

 
 
   
 
   
  Co možná ještě nevíte:
     Běžný motorista, z celé problematiky emisních kontrol většinou ví jenom to, že se svým vozidlem musí každé dva roky absolvovat povinnou emisní a technickou prohlídku. Málokdo však ví, že hlavně ve stanicích měření emisí se toho hodně změnilo a emisní stanice může měřit pouze ty značky, na které má oprávnění. Zákon č. 56/2001 Sb. a doplňující Vyhláška č. 302/2001 Sb. rozlišují emisní kontroly zážehových (benzínových) a vznětových (dieselových, naftových) motorů zvlášť s neřízenými systémy a zvlášť s řízenými systémy. Obdobně to platí i pro alternativní pohon LPG/CNG. Získat oprávnění na měření emisí neřízených systémů není až takový problém, ale u těch řízených to předpokládá rozšíření technologického vybavení o testery pro komunikaci s řídícími jednotkami vozidel, absolvování celé série odborných kurzů na jednotlivé značky a smluvní zajištění pravidelných aktualizací informačního systému s technickými daty jednotlivých značek vozidel. Zákon č. 56/2001 Sb. předpokládá a vychází z toho, že emisní stanice bude v případě problému s nevyhovující emisní kontrolou odborně způsobilá závadu elektronického systému řízení motoru správně diagnostikovat a také odborně odstranit. Po prokázání způsobilosti měřit emise u jednotlivých značek získává stanice měření emisí, na základě expertízy, od příslušného úřadu oprávnění měřit emise neřízených a řízených systémů jednotlivých značek osobních, užitkových, nákladních vozidel, autobusů a traktorů.
 
 
  pokračování ZDE  
 
      
 
 
   
  Co možná ještě nevíte:
     Co je autodiagnostika? S tímto slovíčkem se v automobilní branži snad pytel roztrhl. Není divu, protože  elektronika se nastálo zabydlela nejen v našich domácnostech a pracovištích, ale natvrdo  ovládla i naše automobily. Na seřízení motoru kdysi postačilo dobré ucho a šroubovák, v lepším případě se auto přistavilo na tzv. Paltest.  Dnes je to o množství odborných znalostí, superkvalitních a přesných přístrojích – motortesterech, osciloskopech, testerech pro komunikaci s řídící jednotkou, - na každou značku zvlášť, o možnosti velice přesného měření tlaku palivové soustavy a o množství a dostupnosti drahých informací, technických dat, elektronických schémat zapojení atd. Není divu, že dát tohle všechno dohromady stojí nemalé finanční prostředky, osobní úsilí, celoživotní vzdělávání a léta praxe a zkušeností.
 
 
  pokračování ZDE  
 
   
 
   
  Co možná ještě nevíte:
     Dneska je už naprosto běžné, že jsou nové automobily vybavené manuální nebo automatickou klimatizací. Mimo komfortu v horkých letních měsících nám klimatizace zajišťuje také příjemný a čistý vzduch, který může být v určitých situacích k nezaplacení. Stále rostoucímu počtu „chlazených“ aut se přizpůsobují i autoservisy a pořizují do svého vybavení moderní poloautomatické nebo plně automatické zařízení na údržbu a servis klimatizačních jednotek. Jinak tomu nebylo ani v MOTOR expertu – v zájmu rozšiřování kvalitních služeb našim stálým zákazníkům. V roce 2008 jsme pořídili špičkový, plně automatický stroj pro servis klimatizací.

Klimatizace je perfektní věc, pokud funguje. Avšak vzhledem k tomu, že to není perpetuum mobile, je nutné ji věnovat patřičnou pozornost. Proč?
- chladící médium se pomalu vytrácí a klimatizace chladí  čím dál, tím méně
- hromadící se nečistoty a voda v systémů zatěžují zařízení klimatizace a zvyšují pravděpodobnost poruchy
- vytvářejí se plísně a bakterie, které útočí na Vaše zdraví, zvyšuje se nepříjemný zápach ve vozidle
.           
 
 
  pokračování ZDE  
 
   
 
   
 
Co možná ještě nevíte:
     V oblasti pneuservisních služeb toho určitě není moc, co by zákazník – laik nevěděl. A pokud se přece jenom něco najde, dostane správnou odpověď kdekoliv v bohaté síti pneuservisů ve svém okolí. Horší situace nastane, když nás, na pomezí podzimní a zimní sezóny, náhle překvapí počasí. Potom běžné pneuservisy nestíhají. Z tohoto důvodu jsme do našeho servisu pořídili kvalitní pneuservisní stroje, aby naši stálí zákazníci nemuseli čekat na výměnu pneumatik někde ve frontě. Takže pokud jste to prozatím nevěděli, doplňkově  nabízíme i tyto služby na solidní profesionální úrovni.
 
Naše rady a doporučení:
     - pro léto letní gumy, pro zimu zimní. Že se dá jezdit na letních gumách celoročně – může být pravda. V zimě se ale z takovéhoto auta stává nebezpečná zbraň a nebo nepříjemná překážka na cestě. Zimní a letní pneumatiky se liší jednak dezénem, jednak složením materiálu, který se změnou teploty dále výrazně mění. Letní pneumatiky v zimě jsou tvrdé a plytké, zimní gumy v létě jsou příliš měkké a rychle se na suché vozovce opotřebují.
     - minimální hloubka dezénu u letní gumy je 1,6 mm, u zimní gumy 3 mm


Opravárenské služby, výměny oleje, prodej náhradních dílů, zabezpečení vozidla a jiných věcí KrimiStop, seřízení světel, PNEUSERVIS, ...
 
 
   
 
   
  Stanice technické kontroly traktorů a jejich přípojných vozidel, evidenční prohlídky, mobilní STK traktorů a jejich přípojných vozidel č.68.11.
Nabízíme provedení technické a emisní prohlídky přímo u Vás! Nabízíme solidní jednání, rychlost a kvalitu služeb, přizpůsobení se Vašim časovým možnostem a bezkonkurenční ceny. V roce 2011 účtujeme stejně jako v roce 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999 a 1998 :o)
 
 
   
 
   
  Emisní stanice a servis (školící středisko a kanceláře firmy MOTOR expert) se nachází v průmyslové části města, v ulici 9.května v areálu STS. Je to na staré výpadovce na Zlín a Uherské Hradiště. V areálu STS jsme VLEVO - MOTORSERVIS.  
 
   
MOTOR expert s.r.o.
ul. 9. května 3169/90B (areál STS)
750 00 PŘEROV

49°26'7.552"N, 17°27'26.366"E
nebo
49.435495, 17.457538

mapa
ZDE