Co možná ještě nevíte:
     Dneska je už naprosto běžné, že jsou nové automobily vybavené manuální nebo automatickou klimatizací. Mimo komfortu v horkých letních měsících nám klimatizace zajišťuje také příjemný a čistý vzduch, který může být v určitých situacích k nezaplacení. Stále rostoucímu počtu „chlazených“ aut se přizpůsobují i autoservisy a pořizují do svého vybavení moderní poloautomatické nebo plně automatické zařízení na údržbu a servis klimatizačních jednotek. Jinak tomu nebylo ani v MOTOR expertu – v zájmu rozšiřování kvalitních služeb našim stálým zákazníkům. V roce 2008 jsme pořídili špičkový, plně automatický stroj pro servis klimatizací.

     Klimatizace je perfektní věc, pokud funguje. Avšak vzhledem k tomu, že to není perpetuum mobile, je nutné ji věnovat patřičnou pozornost. Proč?

-  chladící médium se pomalu vytrácí a klimatizace chladí  čím dál, tím méně

-  hromadící se nečistoty a voda v systémů zatěžují zařízení klimatizace a zvyšují pravděpodobnost poruchy

-  vytvářejí se plísně a bakterie, které útočí na Vaše zdraví
, zvyšuje se nepříjemný zápach ve vozidle
 
Naše rady a doporučení:
-  Klimatizace by měla projít kontrolou a odbornou údržbou 2x ročně, tzn. před sezónou, kdy v letních vedrech očekáváme příjemný a chladný vzduch, ale také po sezóně, aby nedocházelo ke zbytečným poruchám a vytváření prostředí, které ohrožuje naše zdraví. Čistý a zdravý vzduch bychom si měli v autě dopřát celý rok.
-  Určitě víte, že i v zimní sezóně je nutné pravidelně zapínat klimatizaci v autě a to minimálně 1x měsíčně na dobu, než klima zapne. Je to z důvodu promazání systému klimatizace.
 
Servis klimatizace a MOTOR expert:
V našem servisu provádíme:

-  odsávání média, vakuování a kontrola těsnosti, diagnostika, doplnění oleje do systému, doplnění chladícího média, aplikace detekční látky pro zjištění netěsností, čištění a desinfekce výparníku a ventilačních cest, odstranění zápachu, výměna pylového filtru a jiné úkony spojené se servisem Vašeho vozu. To vše s použitím kvalitního přístroje a kvalitní autochemie.
-  opravy klimatizace

 
Jaké ceny za servis klimatizace v MOTOR expertu účtujeme:
    
Cena základního servisu klimatizace - 600,- Kč (při nedostatku chladiva v systému účtujeme při doplnění +1 Kč za jeden gram chladiva). Za další servis - desinfekci a čištění klimatizace (na objednávku) účtujeme 500,- až 1500,- Kč. Ceny za výměnu pylového filtru a dalších servisních úkonů jsou individuální.
 
Vždy něco navíc - proč využívat našich služeb v oblasti servisu klimatizace?
-  Krátké čekací lhůty i v plné sezóně
-  Příznivé ceny