Přiručka

Příručka SME

Potřebujete zpracovat příručku dle směrnice č.3/2016 vydané ve VD č.2/2016?
Poradíme Vám jak na to nebo ji pro Vás zpracujeme. Ušetříte čas, snížíte riziko sankcí.

Vážení přátelé, milí kolegové,

 

dlouho jsem přemýšlela, jak naložit s četnými dotazy na téma aktualizace Příručky pro SME, jejíž vzor jste si u nás v minulosti zakoupili. Od r. 2016 jsem příručku několikrát předělávala, průběžně podle instrukcí MD ČR, v květnu 2018 podle GDPR, po 1.10.2018 podle nového zákona i vyhlášky, v srpnu podle Instrukce MD ČR 4/2019. Na základě praktických zkušeností jsem zjednodušila grafiku a záhlaví, zredukovala podepisování, zpracovala nové kontrolní listy, interní audit provozovatele vč. metrologického řádu, provozní deníky měřidel, zakomponovala novou legislativu – výňatky zákona a nové vyhlášky týkající se emisí, přehled VD k dnešnímu datu i se změnovým řízením atd.. S ohledem na počet změn pouhá výměna listů v bývalých verzích vzorů příručky není možná.

 

Navíc jsem zjistila a SOD mi to potvrdil, že mnoho kolegů z branže považuje kdysi zakoupený vzor za hotovou příručku, se kterou už není nutno dál pracovat. Bohužel, není tomu tak. Příručka by měla být živým dokumentem vypovídajícím o aktuálně platném nastavení systému řízení a kontroly v naší SME, měla by nás chránit proti možným sankcím (u samotné příručky je možná sankce až 500 tisíc Kč), především ale být užitečným pomocníkem v naší práci.

 

Vzhledem k tomu, že u mnoha klientů zůstal můj vzor příručky jen nefunkčním polotovarem, rozhodla jsem se nabízet zpracování příručky „na klíč“, včetně provedení auditu všech dokumentů a upozornění na zjištěné nedostatky. Tento servis budu mým klientům, pro které jsem příručku osobně zpracovala, poskytovat i v budoucnu. Na druhé straně vím, že mnoho firem s příručkou pracuje, aktualizuje ji, doplňuje, provádí stanovené kontroly. Ráda bych vyhověla, pokud možno, všem, ale bude to možné jen postupně a po etapách.

 

V případě, že máte zájem o nejnovější verzi příručky, nabízím tyto možnosti:

 

1.     Sestavíte si sami:

Příručka pro SME, aktualizace 2019 podle Instrukce MD ČR č. 4/2019, v. 11 - v ceně 5 000 Kč + DPH.

V případě zájmu mi pošlete objednávku a já Vám pošlu základní tabulku pro vyplnění. Po zaplacení zálohové faktury Vám předvyplněnou příručku pošlu mailem zpět. Vše další je už na Vás – upravit, doplnit, vytisknout, zkontrolovat a založit příslušné dokumenty, vše podepsat, roztřídit a založit do šanonu, nezapomenout na podpisy zaměstnanců, revize příručky a historii změnových řízení a průběžně nezapomenout provádět a evidovat předepsané kontroly, evidenci kontrol pak archivovat 3 roky.

 

2.     Udělám za Vás:

Příručka pro SME, aktualizace 2019 podle Instrukce MD ČR č. 4/2019, v. 11 - v ceně 6 000 Kč až 10 000 Kč (podle rozsahu) + DPH + poštovné, pokud budete chtít hotovou příručku zaslat balíkem prostřednictvím České pošty. V případě zájmu mi pošlete mailem objednávku a já Vám pošlu základní tabulku pro vyplnění a seznam dokladů potřebných k sestavení příručky. Kopie dokladů a tabulku mi pak můžete poslat poštou na níže uvedenou adresu nebo oscanovat a zaslat na můj mail. Po zaplacení zálohové faktury Vám hotovou příručku předám osobně i se zaškolením nebo zašlu poštou na Vámi uvedenou adresu.


V případě zájmu volejte na tel. číslo: 603276131.

 

Přeji Vám hezké prožití zimních dnů, hodně zdraví, štěstí a pohody a těším se na spolupráci!

 

Ing. Irena Kanovská

tel.: 603 276 131

email: kanovska@motorexpert.cz